komunitní plánování kurz

Posuňte komunitní plánování sociálních služeb na novou úroveň.

Připravili jsme speciální kurz zaměřený na komunitní plánování sociálních služeb. Díky němu dostane váš plán nový náboj, zefektivní se a bude mít reálné dopady.

Užitečné techniky

Vyzkoušíte a natrénujete si praktické techniky a tipy pomáhající v procesu komunitního plánování.

Interaktivní

Celý kurz je vedený zábavnou a interaktivní formou. Sami si rovnou vyzkoušíte, co vám vyhovuje a je pro vás využitelné.

U Vás

Spojíme se s vámi a následně přijedeme a připravíme pro vás kurz kdekoliv v rámci ČR.

Ověřený

Kurz vychází z mnohaletých zkušeností s komunitním plánováním. Lektoři pomáhají s KPSS v různých městech ČR.

Kurz je akreditován u Ministerstva vnitra

Číslo akreditace AK/PV-428/2019.

Příběh vzniku kurzu KPSS

proč jsme se rozhodli do toho jít

Často jsme byli nuceni na překonávat překážky v komunitním plánování způsobené neznalostí základních principů a souvislostí. Rozhodli jsme se připravit srozumitelný a přesto dostatečně odborně podložený kurz určený všem účastníkům komunitního plánování.

Tento kurz pomůže všem dokonale pochopit principy a naučí používat efektivní techniky komunitního plánování. Kurz jsme rozdělili na dva na sebe navazující bloky: analýzu a strategii. V prvním se podíváme na zoubek tomu, jak vytvořit správnou analýzu mapující situaci ve vašem regionu. Ve druhém potom díky vychytaným nástrojům vytvoříme strategii toho, co s tím dělat.

Kurz je tak rozdělen na dva dny. Doporučujeme absolvovat obě části, což je také podmínkou získání certifikátu s akreditací. Proto vypisujeme vždy dvoudenní termíny. Pokud si přejete absolvovat pouze jednu část, Napište nám.

Komunitní plán za vás nevytvoříme, ale naučíme vás, jak ho udělat…

Seznamte se s našim týmem

Který pro vás kurz připravuje.

Lukáš Šilc lektor Lukáš se poprvé setkal s komunitním plánováním v roce 2006 ještě jako ředitel sociální služby na Valašsku. Osud ho poté zavál do Prahy, kde více než 8 let řídil neziskovou organizaci zabývající se zážitkovou pedagogikou. Tam také přičichl k zkušenostnímu učení. V našem týmu má na starost především přetavení zážitku ve zkušenost využitelnou v praxi. Aleš Jaroš vedoucí sociálních služeb Aleš se pohybuje v prostředí sociálních služeb od roku 2009, kde řadu let působil v přímé práci s klienty, od roku 2015 je vedoucím několika sociálních služeb v působnosti Zlínského kraje. Je i aktivním členem komunitních plánování ve městě Otrokovice a Zlín a komunikuje se Zlínským krajem při revizi aktuálních pravidel a metodik. Nejvíce se orientuje v kontextu sociálních služeb zaměřených na osoby ohrožené sociálním vyloučením. Sám se považuje spíše za pragmatika a v plánech, metodikách a pravidlech, by chtěl uplatňovat hlavně logiku „zdravého selského rozumu“. Má náhled reálné práce s klientem a týmu, který má sociální služby poskytovat. Josef Zdražil koordinátor KPSS Josef se od roku 2005 intenzivně zapojuje do procesů komunitního plánování sociálních služeb na pozici koordinátora a metodika KPSS. Spolupracoval či stále spolupracuje s městy Kroměříž, Luhačovice, Otrokovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Veselí nad Moravou, Vizovice a Zlín. Podílí se na zlepšování systémů financování sociálních služeb, má zkušenosti se síťováním služeb pro OSPOD a v tématice služeb pro osoby s duševním onemocněním. Působí také jako mentor koordinátorů KPSS. Má zkušenosti s evaluací procesu KPSS. Jako facilitátor a lektor se přímo zapojuje do práce při tvorbě koncepčních dokumentů ve veřejné správě. Lukáš Šilc Aleš Jaroš

Co říkají ti, kteří už zažili.

Přejete si takový kurz uspořádat u vás?