komunitní plánování kurz

Posuňte komunitní plánování sociálních služeb na novou úroveň.

Připravili jsme speciální kurz zaměřený na proces komunitního plánování. Díky němu dostane váš plán nový náboj, zefektivní se a bude mít reálné dopady.

Užitečné techniky

Vyzkoušíte a natrénujete si praktické techniky a tipy pomáhající v procesu komunitního plánování.

Interaktivní

Celý kurz je vedený zábavnou a interaktivní formou. Sami si rovnou vyzkoušíte, co vám vyhovuje a je pro vás využitelné.

U Vás

Spojíme se s vámi a následně přijedeme a připravíme pro vás kurz kdekoliv v rámci ČR.

Ověřený

Kurz vychází z mnohaletých zkušeností s komunitním plánováním. Lektoři pomáhají s KPSS v různých městech ČR.

Příběh vzniku kurzu KPSS

proč jsme se rozhodli do toho jít

Už nás nebavilo neustále narážet na překážky v komunitním plánování způsobené neznalostí základních principů a souvislostí. Rozhodli jsme se připravit srozumitelný a přesto dostatečně odborně podložený kurz určený všem účastníkům komunitního plánování.

Tento kurz pomůže všem dokonale pochopit principy a naučí používat efektivní techniky komunitního plánování. Kurz jsme rozdělili na dva na sebe navazující bloky: analýzu a strategii. V prvním se podíváme na zoubek tomu, jak vytvořit správnou analýzu mapující situaci ve vašem regionu. Ve druhém potom díky vychytaným nástrojům vytvoříme strategii toho, co s tím dělat.

Komunitní plán za vás nevytvoříme, ale naučíme vás, jak ho udělat…

Seznamte se s našim týmem

Který pro vás kurz připravuje.

Lukáš Šilc

Lukáš Šilc

lektor

Lukáš se poprvé setkal s komunitním plánováním v roce 2006 ještě jako ředitel sociální služby na Valašsku. Osud ho poté zavál do Prahy, kde více než 8 let řídil neziskovou organizaci zabývající se zážitkovou pedagogikou. Tam také přičichl k zkušenostnímu učení.
V našem týmu má na starost především přetavení zážitku ve zkušenost využitelnou v praxi.
Aleš Jaroš

Aleš Jaroš

vedoucí sociálních služeb

Aleš se pohybuje v prostředí sociálních služeb od roku 2009, kde řadu let působil v přímé práci s klienty, od roku 2015 je vedoucím několika sociálních služeb v působnosti Zlínského kraje. Z této pozice je i aktivním členem komunitních plánování ve městě Otrokovice a Zlín a komunikuje se Zlínským krajem při revizi aktuálních pravidel a metodik. Nejvíce se orientuje v kontextu sociálních služeb zaměřených na osoby ohrožené sociálním vyloučením.

Sám se považuje spíše za pragmatika a v plánech, metodikách a pravidlech, by chtěl uplatňovat hlavně logiku „zdravého selského rozumu“. Má náhled reálné práce s klientem a týmu, který má sociální služby poskytovat.

Co říkají ti, kteří už zažili.

Přejete si takový kurz uspořádat u vás?